צבע: #f75d29
תמונת רקע: Abstract

שריפות הפסולת הורגות אותנו – מגרו את התופעה עכשיו!

מיליון ישראלים נושמים מדי יום ביומו רעלים שמקורם בשריפות פיראטיות של פסולת משני עבריו של הקו הירוק. הפסולת שנשרפת מגוונת וכוללת גומי, חומרי הדברה, אסבסט, דלקים, ניילונים, פלסטיק, שאריות צבע ופגרי בעלי חיים. במהלך השריפות משתחררים לאוויר מגוון עצום של רעלים וחומרים מסרטנים.

תושבים רבים מדווחים על ריחות חריפים של שריפה ועל תסמינים רפואיים שונים: צריבות בעיניים, בחילות, קשיי נשימה וגירויים בעור. מחקרים מוכיחים כי הנזקים חמורים הרבה יותר: נזקים למערכת העצבים המרכזית, לריאות, לכבד ולכליות, פגיעה בהתפתחות עוברים ובפוריות, בעיות הורמונליות קשות, סרטן, נזקים למערכת החיסונית ועוד.

בחבל אילות נלחמים על בריאות ואיכות חיים- עוצרים את המכרז למחצבת החלוקים

מנהל מקרקעי ישראל מנסה לקדם את הקמתה של מחצבת חלוקים בשפך נחל רחם 100 דונם מול שדה התעופה החדש וכק"מ מהישוב באר אורה. התוכניות למחצבה אושרו לפני כ17 שנה , לפני שהוקם הישוב, לפני שנבנה שדה התעופה לפני שהיה ידוע על ההשלכות הבריאותיות של אבק חלקיקי עדין על בריאות התושבים. באר אורה המנוף להתישבות בחבל אילות מונה כיום 1000 תושבים ומתוכנן לקלוט עוד 800 משפחות. הקמת המחצבה בסטנדרטים של סוף שנות ה90 מעלה חשש כבד על המשך צמיחתה של באר אורה ופגיעה בכלל בתושבי הערבה.

עמודים