פה פתוח צועק
אחרי החגים הגיע! מבטלים את סעיף ההשתקה בשידור הציבורי!

הצטרפו לתמיכה!

באישון לילה, העבירו שרי הממשלה החלטה שאוסרת על עיתונאי השידור הציבורי לבטא דעות אישיות בשידור.
ההחלטה הזו היא החלטה אנטי דמוקרטית, שפוגעת בתקשורת ובציבור. ראש הממשלה הבטיח שיסיר את התיקון הזה "אחרי החגים".
אז אחרי החגים הגיעו - ואנחנו דורשים מראש הממשלה לקיים את ההבטחה עכשיו.
חתמו עכשיו כדי לדרוש - מבטלים את סעיף ההשתקה!

We need 200 signatures.

8.00%

16 of 200 have signed the petition. Will you help us reach 184?

רקע

התיקון שאושר באישון לילה לחוק השידור הציבורי הוא חוק מסוכן וחסר אחריות, ונעשה ללא ידיעתו של ראש הממשלה (אשר בדיעבד התנגד לו). התיקון שאושר קובע שעיתונאים לא יוכלו להביע את דעותיהם בשידור הציבורי, תיקון שמנוגד לכל היגיון סביר ופוגע בתפקיד התקשורת בחברה דמוקרטית.
תקשורת טובה חייבת להיות עניינית, מעמיקה, תוך מתן ביטוי למגוון של דעות. בצד זה - היא חייבת להיות נשכנית וחריפה. חיוני שהתקשורת - ובעיקר השידור הציבורי - תהיה מכלול של גופים חזקים ועצמאיים - שלא מפחדים להביע את דעתם מול השלטון ובעלי הכוח האחרים בחברה כדי לשמור על האינטרסים של הציבור.
הטיעון כאילו איסור הבעת עמדה הופך את התקשורת לאובייקטיבית הוא שקר. מאחורי כל בחירה של אייטם (האם לשדר מידע על סגירת מפעל או מידע על מאבק לפתיחת מכולות בשבת?), מאחורי כל בחירה של כותרת ומאחורי כל בחירה של מרואיין יש תפיסת עולם. מה שדרוש הוא דווקא שקיפות - עיתונאי חייב לחשוף את הדעות שלו, ולא להסתיר אותן.
מה שבאמת עומד מאחורי החוק הוא ניסיון להחליש את אלו שתפקידם לבחון את השלטון וליידע את הציבור. זו פגיעה חמורה בזכות של כולנו לידע ולהבנה של מה שקורה במדינה. חייבים ואפשר לבטל את הסעיף הזה. חתמו לתמיכה והפיצו בפייסבוק!
להרחבה: http://www.haaretz.co.il/tmr/1.2723490
בפעם הראשונה - ביטול סעיף ההשתקה לא עבר בועדת השרים: http://www.calcalist.co.il/marketing/articles/0,7340,L-3670712,00.html
בפעם השניה - ביטול סעיף ההשתקה עבר בועדת השרים, ובדרך לקראת הצבעה בכנסת: http://www.calcalist.co.il/marketing/articles/0,7340,L-3671355,00.html
 
תמונה: SuperFantastic ב Flickr

תודה שהצטרפת! נשמח לעוד צעד אחד קטן, שיעזור להביא את המאבק לעוד א/נשים:

שתפו -

שתפו -