בחירות 2015 - מה חייבים לדרוש מהמפלגות?
המכתב שנשלח:

בתור אזרח/ית שעומד/ת להשתתף בבחירות הקרובות לכנסת ה- 20 ב 17/03/2015 אני פונה אליך וקורא/ת לך לפרסם בהקדם מצע מפורט הכולל את עמדותיה של המפלגה - הבוחרים זכאים לקבל את כל המידע הרלוונטי כדי לבצע בחירה מושכלת ועניינית וכדי להבין מהי המסגרת האידיאולוגית שבגזרתה פועלת המפלגה.

זה בכלל לא עניין של ימין, מרכז או שמאל –המועמדים יכולים וצריכים להוכיח לנו כי יש להם כוונה אמיתית לפעול למען 8 מיליון אזרחים לפני שהם פועלים לקדם כמה אינטרסים אישיים צרים או בשמם של קבוצות אינטרס ולחץ צרות.

אנחנו הבוחרים, ישראלים שאיכפת להם ממה שקורה כאן ורוצים לגדל כאן את הילדים שלהם – מצהירים ומתחייבים כי פרסום או אי פרסום מצע מפורט והתייחסות או אי התייחסות לדרישות שאנחנו מעלים כאן יהוו שיקול מרכזי בהחלטה למי לתת את קולנו בבחירות הקרובות.

אנו דורשים מכל המפלגות הפוליטיות בישראל להתחייב לעקרונות הבאים:

1. נבחרי ציבור ראויים – חייבים להימנע ממתן אפשרות למי שהורשע בעבירות, אשר יש עימן קלון, וריצה תקופת מאסר, לשוב ולהיבחר לכנסת – כל ראשי המפלגות גם חייבים להתחייב להימנע מישיבה בממשלה בה מכהנים מי שהורשעו.

2. אישור קוד אתי לחברי הכנסת והממשלה – המבחן הוא לא רק ברף הפלילי, יש גם רף אתי, ציבורי ומוסרי - כנסות וממשלות קודמות הפילו יוזמות להחיל עליהן קוד אתי ועל המפלגות להתחייב במצע כי בכנסת ובממשלה הבאות ינוסח ויעוגן קוד אתי שיחייב את כלל הנבחרים.

3. פירוק המונופולים והקרטלים בשוק המזון, הבנקים והפנסיה – המפלגות חייבות להציג לציבור תכנית מעשית ולא לחזור על אותן סיסמאות נבובות ושחוקות שמאסנו לשמוע אותן כדי להסיר חסמי תחרות וייעול הרגולציה ולקדם את התחרות – כל זאת כדי להתמודד עם יוקר המחיה הכבד המכריע יותר ויותר ישראלים.

4. ניהול ראוי של כספי הציבור – הציבור מאס בדילים פוליטיים וחלוקת כספים ללא פיקוח וללא שקיפות – אנו דורשים להתייחס נקודתית במצע כיצד יגנו על קופת הציבור מפני חלוקת כספים בלתי עניינית ובלתי תקינה, באופן הפותח פתח ומעודד שחיתות וכן כיצד יהדקו את הפיקוח על העברת כספים ועל השימוש בהם להבטחת הגשמת ייעודם.

5. שקיפות תקציב המדינה והנגשתו – חוק תקציב המדינה הינו אחד מהחוקים הפחות ברורים העוברים בכנסת; מספר הסעיפים והתקנות הנכללים בו הוא מהגבוהים בעולם. מעבר לכך, חברי הכנסת ואזרחי המדינה נתקלים לא פעם בקושי של ממש בקריאתו והבנתו – הפוליטיקאים חייבים להוציא אותו מהמחשכים, לפעול לשקיפותו והנגשתו, וכן בעניין העברות תקציביות שמעמדן זהה לתקציב המקורי, ולא לאפשר לבעלי עניין וכוח לנהוג בתקציב המדינה כולו כבקופתם הפרטית.

6. הגנה על נכסי הציבור ומשאבי הטבע- התופעה של חלוקת נכסי המדינה בנזיד עדשים לבעלי ההון חייבת להיפסק – מחפשים איפה הכסף? כאן הכסף הגדול. אנו דורשים פתרונות מעשיים כיצד מתכוונות המפלגות לפעול כדי להגן על הנכסים הציבוריים ועל אוצרות  הטבע ובפרט על מאגרי הגז הטבעי ולשים בראש סדר העדיפויות את השמירה על האינטרס הציבורי. זהו לא נושא זניח – העניין חייב להיות מובלט במצע המפלגה.

תראו לנו שאתם רציניים, תוכיחו שאתם יכולים לפעול כדי לשנות–
התחייבו לאמץ את שש הדרישות הציבוריות במצע שלכם.

מי קיבל את המכתב:
מי קיבל את המכתב
כמה שלחו את המכתב: 494
הודעת סגירה:

 

iframe תגובות פייסבוק: