המכתב שנשלח:

 

פיתחו את השערים אל חוף בית ינאי בסיום שירותי ההצלה

 

הגן הלאומי - חוף בית ינאי בעמק חפר, מתופעל על ידי רשות הטבע והגנים הגובה דמי חנייה 24/7 כל השנה. דמי החניה הם נוהל עקיף לגביית דמי כניסה לחוף וגבייתם אינה תואמת לרוח בג"צ חופים (2009) ומהווה בכך פגיעה בחופש התנועה, החירות והשוויון.

 

כאמור, בחוף בית ינאי ישנו חניון אחד הסגור כל ימות השנה, 24 שעות ביממה ודמי החניה הם נוהל עקיף של דמי כניסה וזאת למרות ההחלטה כי  "ניתן לגבות דמי כניסה רק בהתאם לקריטריונים הבאים:

1.       יש בסביבה חופים אחרים הפתוחים לגישה חופשית חינם.

2.       החוף מספק שירותים נוספים מעבר לשירותים הבסיסיים הכוללים: הצלה, נוחיות, ניקיון ומי שתייה.

3.       יש דרך סבירה להגיע אל החוף שאינה מחייבת חנייה בתשלום (רגלית/ תחבורה ציבורית/ חנייה ללא תשלום במרחק סביר).

4.       לחוף יש אישור מטעם משרד הפנים לגבות תשלום עבור השירותים הייחודיים אותם הוא מספק.

בכל מקרה, הרשות חייבת לספק בשטחה חלק סביר של החוף שהכניסה אליו נוחה וללא תשלום".

 

בפרוטוקול  מס' 39 מישיבת הוועדה לפניות הציבור של הכנסת (29 בדצמבר 2009), טוענת עו"ד שרה שלום, בשם רשות הטבע והגנים,  כי חניה חינם בחוף בית ינאי, קיימת בחניון קניון אם הדרך, המרוחק כחצי קילומטר מהחוף. בתגובה לדברים מבהירה  הנהלת הקניון באמצעות  עורכת דינם, כי מדובר בחניון פרטי המיועד לבאי הקניון בלבד.

 

חשוב לציין, כי בשעות הבוקר המוקדמות ובשעות הערב המאוחרות, וכן בסופי שבוע וחגים, אין תחבורה ציבורית אל החוף. למעשה, משעות הערב ובסופי השבוע, הדרך היחידה להגיע בביטחה אל הים במועדים אלה היא ברכב. לכן אני פונה אליך בבקשה לסייע בהנגשת חוף בית ינאי לציבור, לפתוח את השערים עם סיום שירותי ההצלה ובנוסף להקצות מספר חניות חינם לבאי החוף על פי החוק.

 

רשות הטבע והגנים מציינת באתר האינטרנט כי תפקידה "לפעול למען שמירת החוק ומתוקף אחריות ציבורית אישית ומוסרית". עוד מצויין כי  "רשות הטבע והגנים פועלת לשימור ערכי מורשת ותרבות האדם בגנים הלאומיים ובשמורות הטבע, תוך טיפוח אתרים אלו, המחשתם והנגשתם לקהל".

אזרחים רבים מתלוננים על הפגיעה בזכויותיהם ועל חסימת הנגישות למשאב ציבורי – ומבקשים לפתוח את הנתיבים החופשיים אל הים. אנו רוצים לחוש חופשיים בארצנו וחוששים שההחמרה וההרעה השיטתית יימשכו עד כי נמצא עצמנו באופן תמידי מול חוף ים סגור.

אני מבקש את עזרתך

1.       פתיחה מיידית של שערי המחסומים הנועלים את הדרך אל הים, עם תום nשירותי ההצלה, קרי, מ- 19:00 בערב עד 07:00 בבוקר.

2.      עמידה בהחלטת בג"צ חופים 2009 - הקצאה של מספר חניות חינם לציבור בכל חופי הים.

הים יקר לנו – פיתחו את השער פיתחוהו רחב

 

מי קיבל את המכתב:
מי קיבל את המכתב
כמה שלחו את המכתב: 641
הודעת סגירה:
iframe תגובות פייסבוק: