המכתב שנשלח:

חברי ועדת שטרום הנכבדים,

אני פונה אליכם בבקשה לשקול לא רק את יציבות הבנקים אלא גם את חוסר היציבות שלי כאזרח שנאנק תחת יוקר השירותים הבנקאיים. האם עצרתם לשאול את עצמכם מדוע כל משפחה צריכה לשלם כ 20 אלף שקל לשנה לבנקים? האם לא הגיע הזמן לגרום לבנק ישראל לפתוח את חלונות משרדיו, כדי להבין את המצב של אזרחי ישראל? אנו מבינים ומעריכים את העובדה שמבחינתכם, נציגי בנק ישראל, מה שחשוב הוא המדיניות המוניטרית והיציבות של המערכת, אך מה שוות הנוסחאות הללו אם התוצאה היא שבמשמרת שלכם כ50% מההלוואות של הבנקים הפכו ריכוזיות למגזר הנדל"ן שהפך מנופח כמעט בכל קנה מידה? והאם זה סביר שתפעלו במשנה מרץ להעביר את הסיכון המערכתי הזה לפנסיה שלי דרך כלי האיגוח שאתם מקדמים? 

אני פונה אליכם, אנא מכם, עצרו את ההשתוללות הזו! זהו תפקידכם ורק בידיכם הכוח! הגיע הזמן לייצר תחרות אמיתית בשוק הבנקאות בישראל ולדאוג לאינטרסים של הציבור הישראלי. הגיעה השעה בה עליכם למלא את תפקידכם ולנקוט בצעדים שיורידו את חסמי הכניסה וייצרו תמריצים כדי להגדיל את מספר הבנקים החדשים הפועלים בשוק הבנקאות בישראל. אנו רוצים 5-7 בנקים חדשים בישראל שמבוססים על עלויות זולות וטכנולוגיות של המאה ה 21 . בנקים ריכוזיים משמעותם משק ריכוזי, ומשק ריכוזי משמעותו יוקר מחייה.

כל שנה אלפי צעירים מוכשרים יורדים מהארץ בגלל שהם לא מצליחים לגמור את החודש ולא יכולים לחלום לרכוש דירה ולקיים משפחה בכבוד. מה שמתרחש היום בתחום הבנקאות הוא על גבול ההפקרות ופשיטת רגל מוסרית. בקשתי היא אחת, הפעילו את כל הכוח שברשותכם כדי לשנות את המצב. מאחל לכם שתאזרו אומץ לעשות את הדבר הנכון ולא את מה שקל לעשות. מה שקל לעשות לא ישפר את מצבי ואת מצב האזרחים הקורסים תחת נטל יוקר המחייה.

מי קיבל את המכתב:
מי קיבל את המכתב
כמה שלחו את המכתב: 303
הודעת סגירה:

 

iframe תגובות פייסבוק: