שריפות הפסולת הורגות אותנו – מגרו את התופעה עכשיו!

מיליון ישראלים נושמים מדי יום ביומו רעלים שמקורם בשריפות פיראטיות של פסולת משני עבריו של הקו הירוק. הפסולת שנשרפת מגוונת וכוללת גומי, חומרי הדברה, אסבסט, דלקים, ניילונים, פלסטיק, שאריות צבע ופגרי בעלי חיים. במהלך השריפות משתחררים לאוויר מגוון עצום של רעלים וחומרים מסרטנים.

תושבים רבים מדווחים על ריחות חריפים של שריפה ועל תסמינים רפואיים שונים: צריבות בעיניים, בחילות, קשיי נשימה וגירויים בעור. מחקרים מוכיחים כי הנזקים חמורים הרבה יותר: נזקים למערכת העצבים המרכזית, לריאות, לכבד ולכליות, פגיעה בהתפתחות עוברים ובפוריות, בעיות הורמונליות קשות, סרטן, נזקים למערכת החיסונית ועוד.

חינוך מלידה

כיום, ילדי ישראל בגילאי לידה עד 3 - נמצאים בסכנה אמיתית. 

רק 23% מהם נמצאים במסגרות באחריותו של משרד הרווחה ואילו כל היתר- נמצאים במסגרות שאינן מפוקחות.
"חוק הפיקוח על מעונות יום לפעוטות" הוא חוק שיחייב כל מסגרת שבה נמצאים חמישה ילדים ומעלה בגילאי לידה עד 3.

ענת חלבי

מורה לשעבר ומחנכת בתיכון, בוגרת תואר שני לחינוך בגיל הרך מטעם אוניברסיטת חיפה. 
פעילה חברתית ומאמינה שדרך ההשקעה בחינוך לגיל הרך ניתן לחולל שינויים משמעותיים בחברה.

מאבקים ביוזמת הקהילה

מטה 57 הציב אתגר שקיפות למועמדים לראשות המועצה

לפני כמה ימים יצאנו עם פוסט של אתגר השקיפות, הצגנו את הסטנדרטים הנדרשים מבחינתנו למועצה שקופה, תייגנו את המועמדים לראשות המועצה ובקשנו מכל אחד מהם להגיב.
התגובות לא אחרו לבוא וכמובן התיישרו מהר מאד עם הסטנדרט הנדרש (ועל כך אנחנו מברכים) כשכל מועמד מבטיח להיות יותר שקוף מאחרים.
זה נחמד שמסתכלים פני עתיד, אבל מעורר סימני שאלה אם בוחנים פני עבר וכן, גם הווה! 
המועצה שלנו אולי זכתה בפרסים בלי סוף, אבל מלא מעט פניות שהגיעו אלינו אחרי פרסום הפוסט, ניכר שרבים לא מרגישים שהם חיים במועצה המאפשרת שקיפות ומנהל תקין. בואו לא נתעלם מזה ושום הבטחה לא תעזור לטשטש את זה.

עמודים